Maqedoni – Angli, 30 mijë tifozë në stadium – Shqip

by admin
Spread the love

Euro 2024: Filloi ndeshja Maqedoni e Veriut – Angli

Filloi ndeshja e raundit të tetë të eliminatoreve në Grupin C, për kualifikim në “Еuro 2024”, dy seleksionuesit e reprezentacioneve Bllagoja Milevski i Maqedonisë së Veriut dhe Gareth Southgate i Anglisë në fushë kanë dal me këto formacione.

Stadiumi: Arena “Todor Proeski” – Shkup

Refer: Filip Glova – Slovakli

Publiku “ 30.000

Maqedonia e Veriut: DIMitrievski, Serafimov, Musliu, Elmas, Alioski, Miovski, Bardhi, Dimovski, Manev, Alimi, Atanasov

Seleksionues: Bllagoja Milevski

Anglia: Pickford, Walker, Lewis, Rice, Guehi, Maguire, Saka, Foden, Watkins, Alexsander Arnold, Grealish.

Seleksionues: Gareth Southgate

You may also like