Llorente shmang humbjen Romës “in extremis”, verdhekuqtë -3 nga Bologna

Roma shmang humbjen ndaj Fiorentinës në transfertë pikërisht në limitet e kohës së rregullt. Skuadra verdhekuqe mori një pikë me shumë vlerë në “Artemio Franchi”, që e çon në tri pikë diferencën me Bolognan e vendit të katërt. Shënuan për vendësit Ranieri dhe Mandragora, ndërsa skuadra e De Rossit barazoi dy herë, fillimisht me Aouar dhe “in extremis” me Llorenten.

Një pjesë e parë e vështirë për Romën në “Artemio Franchi” përballë Fiorentinës. Skuadra verdhekuqe u ndëshkua me gol në minutën e 37-të në zhvillimin e një goditjeje këndi, Ranieri shtyn me kokë topin drejt rrjetës, 1-0.

Vjen barazimi i Romës në minutën e 58-të, shënon Aouar, 1-1

Pasiguri e Aouar, që nuk largon dot topin, Fiorentina sërish në epërsi, 2-1.

Mundësi e artë e Fiorentinës për të mbyllur ndeshjen, por Biraghi gabon nga pika e bardhë e penalltisë, pret Svilar.

Pak sekonda para mbylljes së ndeshjes, Llorente realizon një gol shumë të bukur, i shërbyer nga Ndicka, 2-2.