Llapi e mposht Gjilanin me anë të një penalltie të diskutueshme, Drita triumfon ndaj Prishtinës

by admin
Spread the love

Kanë përfunduar tre ndeshjet e Superligës së Kosovës.

Drita e ka mposhtur Prishtinën me rezultat 1 me 0, skruan GazetaBlic Sport.

Blerim Krasniqi realizoi golin e vetëm në minutën e 61-të.

Në anën tjetër, Dukagjini dhe Fushë Kosova barazuan me shifrat 0 me 0 në Klinë.

Një ndeshje interesante u zhvillua në Podujevë, atje ku Llapi e mposhti Gjilanin, 2 me 1.

Januzi dhe Hyseni shënuan për Llapin, kurse Jarovic realizoi golin për mysafirët.

Duhet cekur që kjo ndeshje u shoqërua me polemika të mëdha, sepse fitorja e Llapit erdhi nga një penallti shumë e diskutueshme.

Pamjet: Art Sport 1

/GazetaBlic Sport/

You may also like