Llapi – Drita, formacionet startuese

by admin
Spread the love

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës, shkruan Insporti.

Pas 10 ndeshjeve të para lider në tabel është Ballkani me 18 pikë e i ndjekur nga Drenica e Gjilani që kanë nga 17 sosh.

Në Merdare, Llapi e pret Dritën dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja klubeve:

Llapi: Coric; Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Selmani, Krasniqi, Shillova, Peposhi, Rivera Davalos

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Namani, Zeka, Ajzeraj, Blakçori, Balde, Fazliu, Simonovski

Gjyqtarët: Genc Nuza, Lumturije Muhadri, Bujar Selimaj, Arben Halilaj, Ilir Mehmeti (VAR)

Llapi është në formë tejet të mirë pasi kanë tri fitore radhazi, dhe pritet një ndeshje e luftuar pasi të dyja skuadrat kërkojnë tre pikët.

Lajme interesante

You may also like