LIVE MANÇESTER SITI-ARSENAL/ Vendasit mbajnë topin, por rastet i kanë miqtë. Mbyllet pjesa e parë (VIDEO)

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Ndeshja e sotme mes Mançester Sitit dhe Arsenalit mund të jetë vendimtare në luftën për titullin kampion. Dueli ndaj skuadrës së Guardiolës dhe asaj të Artetës, shihet nga të gjithë si ndeshja kyç për fatin e këtij sezoni në Angli.

Siti ka humbur për dëmtime lojtarë shumë të rëndësishëm si Stouns dhe Uoker në javët e fundit, ndaj Guardiola është treguar i kujdesshëm me rreshtimin e tij, duke mos e orientuar tërësisht skuadrën drejt sulmit.

Ndërkohë, Arteta nuk heq dorë nga treshja Saka-Havertz-Zhezus, të cilët mbështeten edhe nga Odegard.

LIVE MANÇESTER SITI-ARSENAL 0-0

NGJARJET KRYESORE

45’+2’ Mbyllet pa gola pjesa e parë e ndeshjes.

31’ Zhezus depërton në zonë dhe lëshon një diagonale e cila përfundon jashtë, jo shumë larg shtyllës së portës së Sitit. (VIDEO)

26’ Ake i dëmtuar i lë vendin në fushë Ljuis në radhët e Mançester Sitit.

15’ Pas një këndoreje, topi goditet me kokë nga Ake, por ai e çon direkt në duart e Raja nga një distancë e afërt. (VIDEO)

12’ Ashtu siç pritej është Mançester Siti që ka kontrollin e lojës dhe mbajtjen e topit, por nuk gjen hapësirë për të goditur portën e Raja.

7’ Harkim nga e djathta në zonë për Zhezus i cili ul topin me gjoks dhe gjuan me të djathtën, por çon topin jashtë katërkëndorit të Ortega. (VIDEO)

1’ Nis dueli në Mançester.

FORMACIONET ZYRTARE

MANÇESTER SITI (4-1-4-1): Ortega; Akanzhi, Ruben Dias, Ake, Gvardiol; Rodri; Bernardo Silva, De Bryjn, Kovaçiç, Foden; Haland.
Trajner: P. Guardiola

ARSENAL (4-3-3): Raja; Uajt, Saliba, Gabriel, Kivior; Odegard, Zhorzhinjo, Rajs; Saka, Havertz, Gabriel Zhezus.
Trajner: M. Arteta.

PANORAMASPORT.AL

You may also like