LIVE/ Luhet pjesa e dytë e supersfidës Roma-Napoli, skuadrat në kërkim të golit (VIDEO)

by admin
Spread the love

Ka startuar në orën 20:45 supersfida e mbrëmjes së sotme mes Romës dhe Napolit e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A italiane. Kryeqytetasit e Zhoze Murinjos vijnë në këtë takim pas humbjes 2-0 ndaj Bolonjës, ndërkohë që Napoli në duelin e fundit mposhti Kaljarin me rezultatin 2-1. 

Të dyja skuadrat kërkojnë pikët maksimale në këtë duel për të hedhur hapa të sigurt drejt zonës Champions. Në këto 16 javë kampionat, kampionët e Napolit kanë siguruar 27 pikë, ndërsa Roma 25 pikë. 

LIVE: ROMA-NAPOLI 0-0 

KOMENTI: 

Mbyllet pjesa e parë! 

22′ E pafalshme ajo që shpërdoron futbollisti i Romës, Bove. Shumë pranë vijës fatale, ai bën më të vështirën e mundshme duke e përplasur topin në trupin e portierit Meret. Nuk iu besojnë syve vendasit (VIDEO)

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE: 

formacionet

PANORAMASPORT.AL

You may also like