LIVE Liverpul-Njukasëll/ Vjen edhe goli i gjashtë i sfidës, Salah kompleton dopietën (VIDEO)

by admin
Spread the love

Dueli mes Liverpulit dhe Njukasëllit ngre siparin e vitit kalendarik 2024 në Premier Ligë.  

Të kuqtë e Jyrgen Klop do të kërkojnë triumfin e 13-të në kampionat, për të vijuar kryesimin në elitën e futbollit anglez. Ndërkohë në krahun tjetër bardhezinjtë e Njukasëll vijnë pas një momenti të vështirë, ku në 5 ndeshjet e fundit kanë regjistruar 4 humbje dhe 1 fitore.  

Për sa i përket formacioneve zyrtare, të dy trajnerët kanë hedhur në fushë lojtarët më të mirë në dispozicion. 

LIVE: LIVERPUL-NJUKASËLL 4-2

Salah 49′ 86′ (P), Xhons 74′, Gakpo 78′ / Isak 54′, Botman 81′

RASTET: 

GOLI I KATËRT I LIVERPULIT REALIZUAR NGA SALAH: (VIDEO)

GOLI I DYTË I NJUKASËLL REALIZUAR NGA BOTMAN: (VIDEO)

GOLI I TRETË I LIVERPULIT REALIZUAR NGA GAPKO: (VIDEO)

GOLI I DYTË I LIVERPULIT REALIZUAR NGA XHONS: (VIDEO)

GOLI I REALIZUAR NGA ISAK: (VIDEO) 

GOLI I MOMO SALAH: (VIDEO)

GOLI I BURN I ANULUAR NGA VAR: (VIDEO)

PENALLTIA E HUMBUR NGA MOMO SALAH: (VIDEO)

PENALLTIA E FITUAR NGA LUIZ DIAZ: (VIDEO)

GOLI I LUIZ DIAZ I ANULUAR ME VAR: (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE: 

FORMACIONET ZYRTARE

PANORAMASPORT.AL

You may also like