LIVE ATLETIKO MADRID-INTER/ Vendasit dominues në pjesën e dytë, Grizman “flirton” me golin e avantazhit (VIDEO)

Atletiko Madrid-Inter është padyshim sfida më interesante e kësaj faze në Ligën e  Kampioneve. Përballë vihen dy skuadra me shumë ambicie në këtë turne dhe rezultati i ndeshjes së parë ka lënë gjithçka të hapur për duelin e kthimit.

Zikaltrit fituan me rezultatin 1-0 ndeshjen e parë në fushën e tyre dhe tashmë kanë udhëtuar drejt Spanjës me qëllimin për të mbrojtur e administruar këtë avantazh minimal. Për vendasit, në duelin e sotëm kthehet në fushë Grizman i cili rreshtohet përballë Morata në një ndeshje që ka shumë rëndësi për fatin e sezonit.

Ndërsa te Interi, Inzagi rreshton si zakonisht nga minuta e parë në repartin e avancuar Lautaro Martinez dhe Turam. Ashtu siç pritej, Asllani kthehet në stol në këtë duel.

LIVE: ATLETIKO MADRID – INTER 1-1

Grizman 35′ / Dimarko 33′

KOMENTI LIVE:

52′ Pranë golit të dytë Atletiko e Madridit me Grizman, por sërish protagonist portieri Zomer, që bën një pritje shpëtimtare. (VIDEO)

46′ Starton pjesa e dytë!

Mbyllet pjesa e parë!

45′ Akordohet 1 minutë shtesë!

42′ Ndërhyrje vendimtare e Pavar, që ndal një tentativë të rrezikshme të Grizmanit, duke i mohuar golin e dytë vendasve. (VIDEO)

35′ GOOOOOL ATLETIKO MADRID 1-1/ Festa zgjat vetëm 2 minuta, Antuan Grizman gjen golin e baraspeshës, pas një rrëmuje në zonën e Interit. (VIDEO)

33′ GOOOOL INTER 0-1/ Zhbllokohet sfida, Dimarko kalon në avantazh skuadrën e Inzagit. Mbrojtësi nuk fal brenda zonës, duke goditur saktë me të djathtën pas asistit të Barelës. (VIDEO)

28′ Pranë golit Atletiko Madrid me Alvaro Moratën, tentativa e tij me kokë ishte qendrore dhe u ndal nga portieri Zomer. (VIDEO)

17′ Sërish rrezikshëm Interi, Lautaro Martinez provon nga distanca, topi devijohet nga një prej mbrojtësve dhe kontrollohet me vështirësi nga portieri Oblak (VIDEO)

13′ Kundërsulm “vrastar” i Interit, Dumfris shpërdoron një rast të artë, teksa 2 tentativa e tij të njëpasnjëshme, u ndalën nga portieri Oblak (VIDEO)

5′ Zomer bën heroin duke i mohuar golin futbollistit Lino, vendimtare pritja e portierit të Interit (VIDEO)

3′ Vendasit e nisin në sulm sfidën duke ushtruar presion në zonën e Interit, por mungojnë tentivat konkrete!

1′ Starton supersfida!