LIGA E KONFERENCËS/ 26 gola të shënuar, rrugën e rrjetës e gjen edhe një shqiptar! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

by admin
Spread the love

U luajtën mbrëmjen e sotme prej orës 21:00, tetë duelet e fundit të vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës ku u shënuan në total plot 26 gola.  

 

Ballkani i Ilir Dajës u mposht me rezultatin 3-0 nga Dinamo e Zagrebit, ndërkohë në duelet e tjera festuan, Plzen, Makabi Tel Aviv, Beshiktash, Zorja, Klub Bryzh dhe Lilë, vlen të theksohet se rrugën e rrjetës te Lila e gjeti edhe Edon Zhegrova në minutën e 96-të me penallti.  

REZULTATET:

21:00 Club Brugge KV – Bodo/Glimt 3-1

Nusa 26′ , Tiago 58′, Meçele 89′ / Pelegrino 57′

21:00 FK Zorya LuhanskBreidablik 4-0 

Guerrero 2′ , Muminoviç 11′ (autogol), Micin 19′ , Gorbaç 76′

21:00 Lille – Klaksvik 3-0

Jaziçi 29′ , Gomes 87′, Zhegrova 90+6′ (p)

GOLI I ZHEGROVËS: VIDEO

21:00 LuganoBesiktas 0-2

Tosun 36′ , Amartei 88′

21:00 Makabi Tel Aviv – Gent  3-1

Kaniçovski 9′, Zahavi 24′ , 61′ / De Sart 50′

21:00 Plzen – FC Astana 3-0

Vlkanova 58′ , Moskuera 67′, 82′

21:00 Slovan Bratislava – O. Ljubljana 1-2

Blakman 27′ / Shvaizer 17′ , 58′

21:00 Dinamo Zagreb – Ballkani 3-0

Periç 69′, Petkoviç 72′, 77′ (P)

Ja formacionet zyrtare të ndeshjeve të orës 21:00:

21:00 Club Brugge KV – Bodo/Glimt

bryzh

21:00 FK Zorya Luhansk- Breidablik

zoria

21:00 Lille – Klaksvik

lila

21:00 Lugano – Besiktas

luga beshiktash

21:00 Maçabi Tel Aviv – Gent

aaaa

21:00 Plzen – FC Astana

astana

21:00 Slovan Bratislava – O. Ljubljana

bratislava

PANORAMASPORT.AL

You may also like