Kumbulla për transferimin te Sassuolo: Nuk hezitova në asnjë moment, Bajrami më tha se po më priste

by admin
Spread the love

Në një prononcim për kanalin zyrtar të klubit, Marash Kumbulla shpjegoi se pse zgjodhi Sassuolon, skuadër ku u huazua deri në fund të sezonit nga Roma.

Qendërmbrojtësi shqiptar ka lënë pas krahëve dëmtimin e rëndë.
Tani është gati të rikthehet sërish në fushë, për të rigjetur formën e tij më të mirë dhe për të ndihmuar skuadrën e re në realizimin e objektivave sezonalë.

Skuadra e Dionisit ndodhet në pozita të vështira, teksa është vetëm një pikë mbi zonën e ftohtë.

“Ndodhi shumë shpejt ardhja ime këtu te Sassuolo. Vetëm një ditë përpara se të kryeja vizitat mjekësore u lidh Sassuolo me emrin tim. Unë nuk pata asnjë hezitim apo mëdyshje. I thashë menjëherë agjentit im se doja të vija këtu. Dhe kështu ndodhi.

Bisedova me Bajramin, ai më tha se po më priste te Sassuolo. Tani jam shumë i lumtur. Kam gjetur një grup djemsh të gatshëm dhe me dëshirën për të luajtur e arritur rezultate pozitive.

Gjeta gjithashtu një trajner tepër të karikuar dhe entuziast, dhe një ambient të qetë e të bashkuar. Renditja jonë nuk është e mirë, por me punë mund ta përmirësojmë situatën aktuale”, u shpreh 24-vjeçari nga Malësia e Madhe./ h.ll/abcnews.al

You may also like