“Kroos të respektoj prindërit”, Ancelotti: Nëse tërhiqet do të thotë që është me karakter!

by admin
Spread the love

Tema e rinovimit të kontratës së Toni Kroos është gjithnjë e më aktuale në shtëpinë e Real Madrid.

Mesfushori gjerman është i paqartë rreth së ardhmes teksa po mendon seriozisht të tërhiqet nga futbolli në moshën 34-vjeçare.

Së fundmi, rreth çështjes Kroos foli trajneri Carlo Ancelotti. Tekniku italian theksoi se nëse gjermani vendos të tërhiqet nga futbolli me fanellën e Real Madrid atëherë do të tregoj se ka shumë karakter.

“Mamaja e tij ka thënë se do të donte që Kroos të rinovojë? Atëherë, ai duhet të dëgjojë dhe respektojë prindërit, pasi në kohët e sotme kjo është e rrallë.

Të rinjtë e sotëm nuk i dëgjojnë shumë këshillat e prindërve. Por, gjithsesi ky është një vendim që i takon vetëm Kroos dhe jam i sigurt se ai do të marrë vendimin e duhur në kohën e duhur.

Nëse Kroos tërhiqet pas katër muajsh? Atëherë do të tregoj se ka karakter”, u shpreh Ancelotti.


Top Channel

You may also like