​Kosova U19, pjesë e “Elite Round” të Kampionatit Evropian

by admin
Spread the love

Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U19 ka siguruar kualifikimin në “Elite Round” të Kampionatit Evropian Euro 2024 U19.

Kosova U19 barazoi sot 2:2 si mysafire e Maltës, barazim ky i cili i siguroi kualifikimin tutje për në “Elite Round” të kësaj gare.

Golat për “Dardanët” e rinj i shënuan Eliot Bujupi (minuta e 39’) dhe Dior Gerbovci (minuta e 42’), kurse golashënues te Malta ishin Matthias Fenech (minuta e 6’) dhe Lucas Caruana (minuta e 82’).

Me pikët e reja, Kosova U19 ngjitet në vendin e dytë të Grupit 7 me pesë pikë, krahas Maltës U19 që renditet e fundit (4) me vetëm një pikë të arkëtuar.

Rezultati final i ndeshjes, 2:2. 

You may also like