Koment live Vllaznia-Erzeni 0-0: Dominon Vllaznia, por nuk ka gola në 45 minutat e parë në “Loro Boriçi”

Vllaznia-Erzeni 0-0

Vllaznia dominon por nuk arrin të zhbllokojë sfidën ndaj Erzenit, që ka pasur rastet e veta në kundërsulm. Mbyllet 0-0 pjesa e parë në “Loro Boriçi”.

45’ Rrezikon Erzeni me Kadriun që godet nga distanca, por Zogoviç grushton në këndore

43’ Provon Marku nga distanca, por gjuajtja e tij pritet pa vështirësi nga Xhika

36’ Sërish Alivoda që godet me kokë, por topi përfundon jashtë

32’ Dominon Vllaznia në fushë, por shkodranët nuk po arrijnë që të çajnë mbrojtjen e Erzenit

22’ Minuta të mira për shkodranët që kanë spostuar lojën në mesfushën e Erzenit. Miqtë mbrohen me forca të shumta dhe nuk lënë hapësira në prapavijë

16’ Shans i artë për Vllazninë. Alivoda i vetëm në zonë godet portën, por gjuajtja e tij përfundon mbi traversë

12’ Reagon Vllaznia me Hoxhajn, por gjuajtja e tij ndalet nga mbrojtësit shijakas

9’ Mundësi e artë për Erzenin. Asani godet nga distanca, por Zogoviç grushton dhe ruan portën në paprekur

5’ Vllaznia është më kërkuese në këto minuta të para dhe mundohet që të zotërojë topin, ndërsa Erzeni është rreshtuar shumë mirë në fushë dhe nuk lejon hapësira

1’ Nis sfida në “Loro Boriçi”

Vllaznia kërkon të nisë në mënyrën më të mirë fazën e dytë, duke synuar maksimumin e pikëve në shtëpi përballë Erzenit. Miqtë kanë bërë një fazë të parë të shkëlqyer dhe në transfertën e sotme në Shkodër kërkojnë një tjetër rezultat pozitiv.

Formacionet zyrtare:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Juric, Bulatovic, Hakaj, Alivoda, Jonuzi, Boshnjaku, Mala, A.Hoxhaj,  Marku. Trajner: Mirel Josa

Erzeni: Xhika, Krasniqi, Sadiki, Enk, Osmanllari, Kriviçiç, Mehmeti, Asani, Kahrimanoviç, Nonanto, Kadriu. Trajner: Xhevahir Kapllani