Këshillat që ju duhen rreth dashurisë në vitin 2022 bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

by admin
Spread the love

Dashi:
Zgjidh me zgjuarësi betejat me të cilat lufton.

Të gjithë e dimë tendencën tënde për t’u nxituar dhe për të dalë shpejt në përfundime, por kjo mund të çojë në konflikte të parikuperueshme me partnerin, prandaj numëroni deri në 10 para se të flisni.

Demi:
Mëso të bësh kompromise për të mirën e marrëdhënies, pasi kokëfortësia jote e shpeshtë s’i bën mirë lidhjes.

Binjakët:
Praktiko dëgjimin.

Mëso të bësh dëgjuesin aktiv dhe të fokusohesh tek çfarë partneri po të thotë. Bëj pyetje me vlerë. Fol më pak dhe dëgjo më shumë.

Gaforrja:
Komunikoja partnerit nevojat e tua.

Kjo s’do të thotë që ti e do më pak apo se je duke kërkuar shumë. Duke qenë e hapur po i bën nder vetes, atij dhe lidhjes.

Luani:
Lejoje veten të jetë i ndjeshëm.

S’ka pse të jesh gjithmonë lideri i pathyeshëm. Ndonjëherë është mirë të shndërrohesh në kotele që ka nevojë për ngrohtësi dhe të shfaqësh hapur ndjenjat e tua.

Virgjëresha:
Jepi partnerit hapësirë.

Mbaji për vete standartet e tua të larta dhe mos transmeto çdo pritshmëri tënden tek partneri duke i bërë presion në një mënyrë a një tjetër.

Peshorja:
Mësohu me faktin që s’jemi perfektë.

Lidhja ka probleme, partneri yt gjithashtu. Asgjë s’është perfekte, por përpiqu të jetë lidhje e shëndetshme dhe mos ki frikë të jesh e vërtetë.

Akrepi:
Lëri pas armiqësitë.

Mos e mbani me vete hidhërimin apo shijen e keqe që ju ka lënë dikush. Çlirohuni për t’u shëruar sa më parë.

Shigjetari:
Respekto zonën e komfortit të partnerit.

Mos e tepro të ndërhysh aty ku nuk të përket.

Bricjapi
Mbani xixat gjallë!

Ju jeni me këmbë në tokë dhe të qëndrueshëm, por ndonjëherë kur gjeni shumë rehati në lidhje, harroni të bëni më shumë. Shkëlqimi, pasioni dhe fluturat e rinojnë gjithnjë e më tepër një raport dashurie, prandaj kujtohuni më shpesh për to.

Ujori
Gjej mënyra për të ndërtuar empatinë.

Duke qenë se ju kaloni shumë kohë në trurin tuaj, harroni të futeni ndonjëherë tek ai i partnerit. Mos e neglizhoni edhe nëse partneri juaj zgjedh të mos shprehet, dëgjojini heshtjen dhe bëhuni empatikë.

Peshqit
Besojini partnerit tuaj.

E dimë që e keni të vështirë, por mendoni pozitivisht. Mos kini tendencën të mbushni veten me ndjesi ankthi dhe dyshimesh. Jini të lirë ta besoni verbërisht partnerin.

Lexo lajme interesante

You may also like