Kënga Magjike 2022, ja këngëtarët që do këndojnë në natën finale

by admin
Spread the love

Mbrëmë u zhvillua nata e tretë e edicionit të 23-të të festivalit Kënga Magjike.

Në fund të mbrëmjes sipas renditjes në votim kaluan 12 artistët shqiptarë dhe 9 artistët e huaj që do të këndojnë në Grand International Final. Në total, të shtunën në Grand International Final do të performojnë 23 artistë.

 

 

Djali i Kryebashkiakut të Nju Jorkut performon rock muzikë në Festivalin “Kënga Magjike” në Tiranë

10 artistët ndërkombëtarë që shkojnë në finale:

Alvan

Marco Carta

We Are Domi

Le Deva

Jason Walker

Andrea

Omar Naber

Mamagama

Jayoo

Angeles Arboleda

13 artistët shqiptarë që shkojnë në finale:

Irma Libohova

Vesa Smolica

Mariza Ikonomi

Ardit Çuni

Inis Neziri

Michela Paluca

Xhesika Polo

Sheila Haxhiraj

Marsela Çibukaj

Anxhela Peristeri

Sardi Strugaj

Martin Pano

Lorenc Hasrama

Lexo lajme interesante

You may also like