IZRAEL – SHBA – Netanyahu -Biden: Izraeli do të vazhdojë luftën

by admin
Spread the loveTEL AVIV – UASHINGTON, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ – Kryeministri e bëri të qartë se Izraeli do të vazhdojë luftën derisa të arrihen të gjitha objektivat e tij, deklaroi kryeministr izraelian Benjamin Netanyahut në një bisedë telefonike me presidentin Joe Biden.

Netanyahu shprehu vlerësimin për pozicionin e SHBA në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

“Kam pasur një bisedë të gjatë me Netanyahun sot. Ishte një bisedë private. Unë nuk kam kërkuar armëpushim”, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden.   /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprak23 fermerë të Petrelës përfitojnë makineri bujqësore, Veliaj: Dhuratë që do t’i ndihmojë të shtojnë prodhimet bujqësore


You may also like