Huawei Watch GT4 vjen bateri që zgjat 2 javë, sensor për të matur temperaturën e trupit dhe një çmim prej vetëm €249

by admin
Spread the love

Huawei ka prezantuar dy ora të reja inteligjente, të dyja nën serinë Watch GT 4. Si gjithmonë, seria Watch GT shërben si një opsion me çmim më të përballueshëm për serinë Watch të Huawei, e cila tani është në gjeneratën e saj të katërt.

Ndërsa Watch 4 dhe Watch 4 Pro mbështeten në një çip të fuqishëm dhe kanë jnë jetëgjatësi relativisht të shkurtër të baterisë, të dyja madhësitë e Watch GT 4 duhet të zgjasin më shumë se kolegët e tyre. Në mënyrë të veçantë, Huawei e vlerëson edicionin 41 mm për deri në 7 ditë bateri me një karikim ose vetëm 2 ditë me modalitetin “Always-on display” të aktivizuar.

Huawei pretendon se bateria e opsionit 46 mm duhet të zgjasë dy herë më shumë në të gjithë skenarët sesa “vëllai” i tij më i vogël. Për më tepër, seria Watch GT 4 është rezistente ndaj ujit deri në 5 ATM dhe përmban një modul GPS, një çip NFC për kryerjen e pagesave dhe një grup sensorësh TruSeen 5.5+.

Sipas Huawei, ky i fundit mund të monitorojë rrahjet e zemrës suaj, nivelet e SpO2 dhe madje edhe temperaturën e lëkurës tuaj, megjithëse nuk ka aftësitë EKG të Watch GT 3 Pro. Ndërkohë, të dy madhësitë e Watch GT 4 kanë ekrane AMOLED 466 x 466 pixels, si dhe një kurorë rrotulluese dhe një buton anësor dytësor.

Të dy modelet do të vijnë në Evropë dhe në Mbretërinë e Bashkuar, ku ato shiten nga 249 € (41mm) dhe 229,99 € (46mm). Në faqet e saj të internetit, Huawei deklaron se do të fillojë dërgimin e versionit 41 mm në Europë më 29 shtator.

You may also like