Hidhet shorti për sezonin e ri 2023/24, kampionati fillon më 12 gushtë – Shqip

by admin
Spread the love

Në hapësirat e FFM-së, komisari I gave Igor Frangokski në praninë e përfaqësueve të 16 ekipeve që garojnë në Ligën e dytë, u bë tërheqja e shortit për kampionatin 2023/2024. Në kampionatin e ri në ligën e dytë do garojnë 16 ekipe me sistetmin vajtje ardhje në sezonin vjeshtor dhe at pranveror dhe do të zhvillohen gjithësejt 30 ndeshje, Dy ekipet e para kualifikohen ne Ligëne pare.

Shorti deshti që xhiron e parë, të përballen: Bashkimi – Ohri, Pobeda – Teteksi, Osogova – Besa Dobërdoll, Bellasica – Pelisteri, Novaci – Arsimi, Kamenica Sasa – Skopje, Detonit Plaçkovica – Vardar Negotinë dhe Kozhufi – Karaormani.

Kampionati fillon më 12 gusht, me ndeshjet e xhiros së pare me fillim në ora 17:00. /KlanMacedonia/

 

You may also like