Goli kundër Interit në finalen e Championsit, Rodri: Momenti më i veçantë i jetës, ja çfarë iu thash shokëve të skuadrës

by admin
Spread the love

Mesfushori i Mançester Sitit, Rodri, ka dhënë një intervistë për “France Football” ku ka folur për Championsin si dhe golin kundër Interit. Spanjolli u shpreh se ishte një moment krenarie dhe se kishte luftuar gjithë jetën për të arritur aty. 

“Futbolli në këtë nivel të ekspozon në një mënyrë të jashtëzakonshme, aq më tepër në rrethana të tilla. Ishte Liga e parë e Kampioneve për Sitin, duke arritur një tripletë historike. Një moment krenarie e jashtëzakonshme, për mua dhe familjen time. Mendova për të gjithë udhëtimin tim, përpjekjet që bëra për të arritur në këtë moment. Dhe mbi të gjitha, është një ndjenjë e jashtëzakonshme të kuptosh se kam ndikuar në jetën e mbështetësve të qytetit në mbarë botën. Mbaj mend ashpërsinë e ndeshjes, e cila u bllokua, situatën në të cilën e marr topin me ndjenjën se ka një pyll lojtarësh në një hapësirë ​​të vogël, kjo goditje që nis në mënyrë perfekte dhe përfundon në rrjetë, më e shpejta, sprinti i jetës sime për të shkuar të festoj pranë këndit dhe fraza që u them menjëherë shokëve të skuadrës që erdhën të festonin me mua: “Djema, edhe njëzet minuta! Njëzet minuta! Sepse asgjë nuk u bë në atë moment. Ne vuajtëm deri në sekondat e fundit”.

Momenti kur fituat…

“Ishte kaq e veçantë, kaq e madhe në bilbilin e fundit. Mbi të gjitha, ndjeva çlirimin. Sepse klubi ka luftuar për këtë moment për kaq shumë kohë, duke iu afruar shumë shpesh (gjysmëfinalet në 2016 dhe 2022, finalja në 2021). Dhe sepse edhe unë kam luftuar gjithë jetën për ta jetuar këtë moment. E shoh veten në lëndinë duke u lëshuar dhe duke qarë. Sepse, në atë moment, truri ndalon dhe emocionet më pushtojnë, nuk ka më kontroll. Ne e kuptojmë se është përtej nesh, është gjithashtu përtej ekipit dhe klubit, është një moment për miliona tifozë anembanë planetit. Është përtej të kuptuarit. Kjo është arsyeja pse ne jemi të mbingarkuar me emocione”, përfundoi ai.

PANORAMASPORT.AL

You may also like