Gjunjëzohet Al Nasser dhe Ronaldo! Skuadra e portugezit humbet sërish, humbet kontaktin me kreun

by admin
Spread the love

Al Nassr është mundur në shtëpi nga Al Raed me rezultat 3:1.

Cristiano Ronaldo dhe bashkëlojtarët e tij janë distancuar edhe më tej nga gara për titull me këtë humbje dhe tani mund të shpresojnë vetëm për një mrekulli. Skuadra mike, që normalisht është në fund të tabelës, ka kaluar e para në krye me golin e Berkauit. Pas pak minutsh, më saktë në të  24-tën, Jahija u ndesh me një rikthim pas goditjes së Cristiano Ronaldos dhe dërgoi topin në rrjetë.

Dhe kur dukej se Al Nasr do ta rregullonte në mënyrë rutinore ndeshjen, gjërat shkuan ndryshe. Tashmë në fillim të pjesës së dytë të lojës, Fuzair rifitoi avantazhin ndaj Al Raedit dhe Sajud siguroi fitoren tre minuta para përfundimit të ndeshjes. Pas këtij takimi, Al Nasr mbetet në vendin e dytë në kampionatin saudit, me 12 pikë prapa liderit Al Hilal.


Top Channel

You may also like