“Gjithçka siç kemi planifikuar” – Shqip

by admin
Spread the love

Presidenti Biden ka postuar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social X me një foto të çuditshme.

Konkretsht, ai shihet me sy të ndezur e të kuq, me mesazhin: “Gjithçka është ashtu siç kemi planifikuar”.

Shumë pyesnin për arsyen e një njoftimi të tillë, por shpejt u sqarua se për çfarë bëhej fjalë – komentoi Biden për Super Bowl, pra finalen e sezonit të futbollit amerikan, në të cilin, pas orarit shtesë, Kansas City Chiefs fituan kundër San Francisco 49s.

Gjithçka, siç shpjegohet, lidhet me postimin në TikTok, ku presidenti amerikan hapi profilin e tij së fundmi. Atij iu bënë disa pyetje në lidhje me Super Bowl, dhe kjo e fundit ishte veçanërisht interesante.

I pyetur nëse ndeshja ishte “rregulluar për shkak të Taylor Swift”, Biden tha: “Do të jem në shumë telashe nëse i përgjigjem kësaj”.

Kjo është një referencë për këngëtaren e njohur, e cila është në një lidhje me një nga lojtarët e Kansas City Chiefs, Travis Kelce.

Në rrjetet sociale shumë kanë shkruar se “sezoni është i trukuar”, pasi Chiefs, partneri i skuadrës së këngëtares mega të njohura, përfundoi në finale. Sigurisht, përdoruesit e mediave sociale hodhën menjëherë mundësinë për të folur për gjoja “teorinë e konspiracionit”, duke implikuar NFL-në se ata manipuluan sezonin në mënyrë që më shumë njerëz të shikonin ndeshjen e fundit, pikërisht për shkak të Swift.

Kështu, një shaka me presidentin amerikan, ose më saktë me ekipin që menaxhon rrjetet e tij sociale, u bë lajm botëror. /tesheshi.com/

You may also like