Georgina Rodriguez dhe kodi i rreptë i veshjes me të cilën përballet në Arabinë Saudite

by admin
Spread the love

Cristiano Ronaldo bëri bujë në mbarë botën kur u zbulua si nënshkrimi i fundit i Al-Nassr, i vendosur për të paktën dy sezone duke luajtur në Arabinë Saudite.

Ai e ka bërë këtë i shoqëruar nga partnerja e tij, Georgina Rodriguez dhe të gjithë fëmijët e tyre – si gjithmonë. Dhe ajo padyshim është bërë protagonistja tjetër kryesore e mbërritjes së tij në Arabi.

Ligjet në Arabinë Saudite do ta detyrojnë Rodriguezin të bëjë disa ndryshime. Ajo u pa gjatë prezantimit duke bërë një gjest për vendin ku do të banojë me yllin portugez me një fanellë bazë të zezë me jakë të zezë. Në krye ajo zgjodhi një tunikë prej kadifeje në ngjyrë kafe çokollatë, shumë e ngjashme me atë që zakonisht veshin vajzat në këto vende.

Cili është kodi i veshjes?

Arabia Saudite nuk është saktësisht një vend miqësor për gratë, për të mos përmendur që ligjet e saj të rrepta fetare mund të jenë pengesë për marrëdhënien e çiftit pasi futbollisti dhe modelja nuk janë të martuar.

Sipas disa raportimeve të mediave, autoritetet do të injorojnë shkeljen në këtë rast. Rodriguez do të duhet të ndryshojë mënyrën se si vishet në publik dhe tani e tutje ajo do të duhet të jetë në përputhje me Statutin e Dekorimit Publik.

Ajo do të duhet të vishet me modesti dhe dekor, pa dekolte, pa rroba të ngushta, pa veshje të shkurtra dhe me pak fjalë, pa lëkurë të tepërt. “Faleminderit shumë Arabia Saudite për një mirëseardhje kaq të mrekullueshme. Jemi jashtëzakonisht të emocionuar për këtë aventurë të re me @alnassr_fc dhe dëshirojmë të falënderojmë të gjithë ata që e bënë atë të ndodhë.

“Jam shumë mirënjohës që ju shoh, @cristiano super të emocionuar dhe duke ecur, dorë për dore, në të njëjtin drejtim drejt një të ardhmeje të ndritur. Gjithmonë së bashku me familjen tonë të bukur”.

You may also like