Erdhi si zëvendësues i Manuel Neuer, portieri zviceran me valixhe në duar

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Dëmtimi i veteranit Manuel Neuer e detyroi Bayernin të shpenzonte 8 milionë euro për të siguruar shërbimet e Yann Sommer.

Portieri zviceran nuk ka shafqur siguri mes shtyllave dhe kjo u pa qartë sidomos në barazimin ndaj Hoffenheimit dhe në humbjen ndaj Mainzit.

Manuel Neuer u dëmtua pas Botërorit “Katar 2022”, teksa ishte në Alpe duke bërë ski. Ai pësoi fraktura në kërci, por muajt e fundit gjermani është parë duke përdorur biçikletën në liqenin Tegernsee.

Neuer pa dyshim do të jetë numri 1 në portën e Bayernit, kjo lidhur me faktin se vitin e ardhshëm gjermani duhet të sigurojë një biletë me kombëtaren.

Pra, largim të Sommer pas vetëm 6 muajsh në Mynih nuk do të ishte surprizë.


Top Channel

You may also like