Dyshohet për kurdisje, ndeshja Ballkani – Dinamo Zagreb pjesë hetimeve

by admin
Spread the love

Ndeshja e zhvilluar mes FC Ballkanit dhe Dinamo Zagreb është pjesë e hetimeve nga Prokuroria e Shtetit.

Kjo ndeshje u zhvillua në tetor të vitit 2023, me Ballkanin që triumfoi me rezultat 2 me 0, shkruan GazetaBlic Sport.

Sipas institucioneve përgjegjëse, është duke u kryer një hetim i përgjithshëm, me dyshimin se kjo ndeshje ka qenë e kurdisur, atje ku pjesë e këtij hetimi janë Policia e Kosovës dhe Prokuroria e Shtetit.

Përveç institucioneve vendore, raportohet se kjo ndeshje është edhe nën hetim ndërkombëtar, por që natyrisht deri më tash nuk ka asnjë raportim zyrtar të shprehur.

/GazetaBlic Sport/

You may also like