Drita bie në shtëpi ndaj Malishevës, Gjilani mundet në transfertë nga Dukagjini

Drita ngec në shtëpi ndaj Malishevës në takimin e javës së 18-të të Superligës së Kosovës, që u mbyll me rezultatin 1-2.

Ishin vendasit ata që zhbllokuan takimin me Krasniqin në minutën e 5’, megjithatë miqtë barazuan në minutën e 17’ me Hazrollaj.

Ndërsa në minutën e 45’ Aliu përmbysi rezultatin dhe shënoi golin e fitores për Malishevën.

Pas këtij raundi, Drita renditet në vend të dytë me 31 pikë, teksa Malisheva renditet në vend të katërt me 29 pikë.

Dukagjini fiton me rezultatin 1-0 ndaj Gjilanit, me golin e vetëm të kësaj sfide që u shënua në minutën e 90+4’ nga Neziri.

Pas javës së 18-të, Dukagjini renditet në vend të gjashtë me 24 pikë, teksa Gjlani renditet në vend të tetë me 17 pikë.

Fushë Kosova-Feronikeli mbyllet me rezultatin 0-1. U deshën nëntë minuta që Musa të zhbllokonte takimin, por njëkohësisht t’u jepte dhe fitoren miqve.

Pas javës së 18-të Fushë Kosova renditet në vend të nëntë me 10 pikë, teksa Feronikeli në vend të shtatë me 21 pikë./ Super Sport