Djimsiti fiton duelin e shqiptarëve kundër Ramadanit

by admin
Spread the love

Ka përfunduar ndeshja interesante mes Atalantas dhe skuadrës së Lecces, e vlefshme kjo për xhiron e 18 të Serie A.

Atalanta e Berat Djimsitit e ka mposhtur sot Leccen e Ylber Ramadanit me rezultat minimal 1:0, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Ademola Lookman, i cili vulosi fitoren e skuadrës së tij në minutën e 58’.

Me pikët e reja, Atalanta ngjitet në vendin e gjashtë me 29 pikë të arkëtuara, krahas Lecces që renditet në vendin e 13 në kuotën e 20 pikëve.

Duelin e shqiptarëve e fitoi Djimsiti, ndërsa Atalanta e mbyll vitin 2023 me fitore.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Atalantas.

You may also like