BRUKSEL – Parlamenti Evropian ngre alarmin kundër propagandës ruse

by admin
Spread the loveBRUKSEL, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ – Parlamenti Europian ngre alarmin kundër ndërhyrjes ruse dhe përdorimit të narrativave specifike të ofruara për partitë e ekstremit të djathtë në të gjithë BE-në për të minuar mbështetjen për Ukrainën.

Në rezolutën e miratuar sot me 433 vota pro, 56 kundër dhe 18 abstenime, Parlamenti Evropian kujton gjithashtu se ”aktorët rusë u kanë ofruar mbështetje palëve aleate me to duke nënshkruar kontrata tregtare”./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakTirana 104 vjet kryeqytet, Veliaj zbulon axhendën: Festa më e bukur në rrugën më popullore të qytetit


You may also like