“Boll e quajtët tradhtar! Calhanoglu donte të rrinte, Milani s’e mbajti”

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Hakan Calhanoglu është shndërruar në një nga mesfushorët më të mirë në botë tek Interi. Turku u largua si lojtar i lirë nga Milani në verën e vitit 2021, duke zgjedhur të firmoste me “armiqtë” e përjetshëm.

Calhanoglu u cilësua si një tradhtar i madh nga tifozët e Milanit, teksa për vetëm 500 mijë euro më shumë. Ndryshe mendon ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli.

Milani duhej të luftonte për ta mbajtur. Kuqezinjtë nuk duhej ta linin të ikte falas siç ndodhi me Donnarummën dhe Kessie. Tifozët e Milanit e admironin turkun. Ata mendojnë sot se ai i tradhtoi kuqezinjtë, por nuk është kështu.

Është Milani që nuk deshi ta mbante, nuk është Calhanoglu që donte të largohej nga Milani. Ausilio e njihte shumë mirë dhe u tregua i zoti duke e marrë tek Interi”, theksoi Mirabelli.

Ky i fundit ishte personi që solli 30-vjeçarin turk te Milani në Serie A, duke paguar 23 mln euro në arkat e Bayer Leverkusenit në korrikun e vitit 2017.


Top Channel

You may also like