Besa dhe Pelisteri me fitore bindëse

by admin
Spread the love

Janë luajtur të tetë ndeshjet e javës së 22-të në Ligës së Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll. 

Ashtu siç pritej, lideri Besa e Dobërdollit dhe Pelisteri i Manastirit, shënuan fitore bindëse. 

Besa e deklasoi me rezultat 3:):0 Karaormanin. 

Pelisteri e mposht me 3:1 Vardarin (N). 

Bashkimi i Kumanovës fitoi me 1:0 ndaj Detonitit dhe Asrimi barazoi 1:1 me Skopjen.

Java e 22-të

Arsimi – Skopje    1:1
Bashkimi – Detonit 1:0
Besa – Karaormani 3:0
Ohrid – Bellasica 2:1
Osogovo – Novaci 1:0
Pelisteri – Vardari (N) 3:1
Pobeda – Sasa 2:1
Teteksi – Kozhuvi 1:1

Renditja: Besa 57 pikë, Pelisteri 51, Detonit 45, Arsimi 40, Ohrid 36, Skopje 35, Bashkimi 34 pikë etj.

You may also like