Berisha bllokon foltoren e Kuvendit dhe jep deklarata në Facebook – Shqip

by admin
Spread the love

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, bllokoi sot përsëri foltoren e Kuvendit, së bashku me deputetë të tjerë të opozitës, pasi Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socilaliste, Taulant Balla propozoi të votohej për të vijuar debatin për projektin e Portin e Durrësit.

Pavarësisht kësaj, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, nuk pranoi t’i jepte fjalën për replikë Berishës.

“Mos bëni viktimën kot, nuk ka asnjë shans që ta bëni këtë. U dhanë argumentet pro dhe kundër e tani do të vazhdojmë me seancën plenare. Nuk mund ta merrni peng seancën”, tha Nikolla.

Ndërkohë, fjalën e tij, ashtu siç bëri edhe në seancën e mëparshme, Sali Berisha e vijoi në Facebook. 

Lexo lajme interesante

You may also like