​Barella pajtohet me Interin për kontratë të re

by admin
Spread the love

Nicolo Barella ka rënë dakord për vazhdimin e kontratës me Interin, vetëm disa muaj pasi refuzoi një ofertë nga Manchester City.

Në javën e fundit të merkatos së verës, skuadra e Pep Guardiolës kontaktoi Nerazzurrët për të kërkuar zyrtarisht informacione për mesfushorin italian, të interesuar për 27-vjeçarin. Bisedimet nuk përparuan, megjithatë, pasi Barella e bëri të qartë se nuk ishte i interesuar të ndryshonte skuadër.

Barella ka vazhduar të jetë një pjesë jetike e skuadrës së Interit të Simone Inzaghit këtë sezon, duke luajtur 2200 minuta lojë në 31 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë pesë asistime.

“Gazzetta dello Sport” raporton se Barella ka rënë dakord për një rritje të lehtë në kontratën e tij të re me Interin, e cila është caktuar të zgjasë deri në qershor 2029. Ai aktualisht fiton rreth 6 milionë euro neto në sezon dhe kjo do të rritet në 7 milionë euro neto përmes përfshirjes së shtesave.

You may also like