AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/4/2024 – ATSH –

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpegPEKIN (Kinë) – Vizitë e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Stéphane Séjourné.

KINË – Vizitë e ish-presidentit tajvanez, Ma Ying-jeou.

PEKIN (Kinë) – Ekspozita mbi shkëmbimet mes Francës dhe Kinës në shekullin XVIII në Qytetin e Ndaluar, në partneritet me Pallatin e Versajës.

BERLIN (Gjermani) – Legalizimi i kanabisit rekreativ.

TALLAHASSEE (SHBA) – Afati i fundit për vendimin e Gjykatës së Lartë të Floridës për vendosjen e amendamentit të abortit në fletëvotim./ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, e hënë, 1 prill


You may also like