Australian Open/ Të dielën do të luhet finalja mes Sinner dhe Medvedev

by admin
Spread the love

Jannik Sinner dhe Daniil Medvedev do të garojnë për titullin në “Australian Open” 2024 në kategorinë e meshkujve.

Në gjysmëfinalen e dytë, tenisti rus mundi gjermanin Alexander Zverev me rezultatin 5-7, 3-6, 7-6(4), 7-6(5), 6-3.

Rikthimi i numrit 3 të botës është i mahnitshëm, duke arritur në finalen e tij të katërt në një Slam, të tretën në Melburn: ku ai do të kërkojë titullin e tij të dytë të madh, pas atij që fitoi në “US Open” në 2021 kundër Djokoviç.

Daniil Medvedev do të garojë kundër italianit Jannik Sinner për triumfin në “Australian Open” 2024. Për të shumtën herë në këtë turne, rusi fiton në pesë sete dhe këtë herë duhet të mposht Sascha Zverev, i aftë për të eliminuar në çerekfinale Carlos Alcaraz.

Megjithatë, numri 3 i botës, i cili dy herë i afrohet lamtumirës Melburnit, do të luajë për titullin për herë të tretë, pasi është kualifikuar në finale edhe në 2021 dhe 2022.


Top Channel

You may also like