“Asllani ka shansin e madh ndaj Fiorentinës”, ish-trajneri i Interit flet për titullin e Seria A: Zikaltërit më të strukturuar se Juventusi…

by admin
Spread the love

Ish-trajneri i Interit Andrea Stramaçioni ka dhënë një intervistë për “GazetaBlic Sport” ku është ndalur tek titulli në Seria A. Ndër të tjera ai ka folur për Interin, Juventusin dhe Milanin. Stramaçioni deklaroi se Lautaro është një lider i mirë dhe se Asllani ka një shans të madh nesër ndaj Fiorentinës.

“Kjo është një pjesë e parë e mrekullueshme dhe emocionuese e sezonit në Serie A, Interi dhe Juventusi janë sfidues për të marrë kruen. Unë mendoj se Inter është më i strukturuar për të fituar titullin dhe ata po luftojnë për të fituar një qëllim historik, yllin e dytë në fanellë.

Juventusi ka më pak përvojë si një grup lojtarësh, por është më i freskët dhe pa konkurrencë evropiane për të luajtur, mund të jetë 100% duke i fokusuar të gjitha energjitë në Serie A

Mendoj se Milan ka një formacion shumë të mirë, por si grup i përgjithshëm nuk ka fuqinë e dy skuadrave të para. Por ndryshimi nuk është aq i madh, kështu që unë mendoj se ata mund të arrijnë majat së shpejti.

Lautaro tani përfaqëson Interin si lider dhe si kapiten. Jam shumë i sigurt se ai do të rinovojë me zikaltërit, pavarësisht interesimit që ka rreth tij.

Kristjan Asllani që kur erdhi tek Inter, ai u përmirësua shumë. Ditë pas dite fitoi pozicionin e rëndësishëm të zëvendësuesit të Hakan Çalhanoglu. Ai tani duhet të bëjë hapin e fundit, të përmirësojë paraqitjet e tij dhe t’u tregojë të gjithëve se mund të jetë organizator i lojës së Interit. Nesër në Firencë, ka një shans të madh të startojë nga minuta e pare”, përfundoi Stamçioni.

PANORAMASPORT.AL

You may also like