Aro Muric thjeshtë fantastik/ Portieri i Kombëtares së Kosovës shpallet lojtari i ndeshjes, me këtë notë u vlerësua paraqitja e tij

by admin
Spread the love

Në javën e 21-të të Superligës Spor Turke, Adana Demirspor u përball kundër Kayserispor.

Ndeshja e luajtur në stadiumin ‘Fatih Terim’ përfundoi në barazim 1-1.

Goli i Adana Demirspor u shënua nga Britt Assombalonga në minutën e 26-të, kurse pa marr parasysh super performancën e portierit të Kombëtares së Kosovës – Muric, Kayserispor arriti të barazuoi rezultatin me golin e Carlos Mane në minutën e 87-të.

Aro Muric zhvilloi ndeshjen më të mirë të sezonit, duke bërë nëntë pritje dhe u vlerësuar me notën më të lartë në ndeshje (8.6).

Muric u shpall lojtari i ndeshjes.

Në minutën e 6-të të ndeshjes, loja u ndërpre për futbollistin Ahmet Çalik, i cili humbi jetën në një aksident trafiku. Tifozët hodhën karafila në fushë

Me këtë rezultat, Adana Demirspor tani ka 34 pikë, ndërsa Kayserispor 28 pikë.

Lexo lajme interesante

You may also like