Arabët mbajnë “peng” Benzemanë/ Ylli francez i pakënaqur me Al Itihad, do lojtarë të kalibrit të tij

by admin
Spread the love

Çdo ditë e ardhmja e Karim Benzemas vazhdon të ushqejë thashethemet t[ ndryshme.

“Karim dëshiron rekrutime të vlefshme, ai dëshiron lojtarë të kalibrit të tij”, shpjegon një burim në Jeddah.

Përveç N’Golo Kanté, ai ndihet i vetëm, ndaj kërkoi përmirësimin e skuadrës në të gjitha linjat, si te Al-Hilal. Dhe ai gjithashtu mendon se ne mund t’i kishim kërkuar mendimin e tij për zgjedhjen e trajnerit, që zëvendësoi Nuno Espirito Santo.

Kërkesat e tij u dëgjuan shumë më tepër nga nivelet më të larta të PIF (fondi i investimeve publike që menaxhon angazhimet financiare të katër klubeve më të mëdha në vend).

Këta të fundit kërkojnë një zgjidhje që të gjitha palët të gjejnë pak qetësi përpara rifillimit të kampionatit i cili starton më 7 shkurt kundër Al-Taï për Al-Ittihad.

Bosët e futbollit saudit absolutisht nuk duan të dëgjojnë, për rikthimin e Karim Benzema në Evropë. Një skenar i tillë do të përjetohej si një hap prapa për vendimmarrësit sauditë, të cilët duhet të përballen me kritika nga disa lojtarë të mëdhenj që erdhën verën e kaluar.


Top Channel

You may also like