Alegri lë në pankinë Jilldiz dhe i bën vend Kiezës, publikohen formacionet zyrtare të Juventus-Udineze

by admin
Spread the love

Juventusi luan sot ndaj Udinezes një ndeshje shumë delikate, pasi skuadra bardhezi nuk ka më luksin që të lërë pikë rrugës pas humbjes që pësoi në duelin direkt me Interin kryesues.

Ekipi i Alegrit vjen në këtë sfidë me ndryshime në formacion, pasi trajneri ka vendosur t’i besojë Kiezës një vend në rreshtim dhe jo Jilldiz, të cilin e ka kthyer në pankinë. Ndërkaq, Aleks Sandro do të zëvendësojë të skualifikuarin Danilo në prapavijën e bardhezinjve.

FORMACIONET ZYRTARE

JUVENTUS (3-5-2): Sheznji; Gati, Bremer, Aleks Sandro; Ueah, MekKeni, Lokatelli, Rabio, Kambiaso; Milik, Kieza.
Trajner: M. Alegri

UDINEZE (3-5-2): Okoje; Nehuen Perez, Lautaro Xhaneti, Kristensen; Ehizibue, Lovriç, Uollas, Samarxhiç, Zemura; Tovë, Luka.
Trajner: G. Çofi

PANORAMASPORT.AL

You may also like