AC Milan mposhtet nga Fiorentina

by admin
Spread the love

Fiorentina ka mposhtur me rezultatin e pastër 4-2 Milnin në Artemio Franchi në kuadër të javës së 13 të Serie A.

Ndeshja u zhbllokua nga Duncan në minutën e 15 dhe më pas Saponaro do të shënonte të dytin në fundin e pjesës së parë për të çuar të tijët në pushim me avantazhin e dyfishtë.

E dyta  po ashtu si e para, Vlahovic nuk mund të mungontë në listën e golashënuesve dhe në të 60’ është ai që dërgon topin në rrjetë.

Milani “zgjohet” dhë ngushton rezultatin me dy gola të Ibrahimovic në të 62’ dhe 67’.

Teksa “kuqzinjtë” po tentonin golin e barazimit është sërish Vlahovic në të 86’ që shonin golin e dytë përsonal dhe të 4 për Fiorentinën dhe vulos fitoren.

Miqtë do të shënonin edhe të 3 fale një autogoli, por nuk do të mjaftonte.

Milani mbetet në vendin e dytë me 32 pikë, ndërsa Fiorentina renditet në vendin e 6 me 21 pikë.

Lexo lajme interesante

You may also like