80-vjeçari burgoset për vrasje pasi sulmoi gruan me çekiç dhe i vuri flakën makinës me të brenda – Shqip

by admin
Spread the love

Një burrë 80-vjeçar që goditi vazhdimisht gruan e tij të moshuar me një çekiç para se t’i vinte flakën në makinën e tyre, është burgosur për pjesën tjetër të jetës.

David Clarke nga Langland, Swansea, u dënua me 21 vjet e tetë muaj në gjykatën e kurorës së qytetit të premten, për vrasjen e Helenit, gruas së tij prej më shumë se 50 vjetësh.

77-vjeçarja, e cila është përshkruar si “e dashur, e sjellshme dhe e guximshme”, vdiq nga dështimi i shumëfishtë i organeve pasi pësoi djegie të rënda.

Gjykatësi tha se Clarke e kishte vrarë atë në “një mënyrë krejtësisht brutale dhe të pamëshirshme” duke e ditur se asaj do t’i shkaktohej “dhimbje dhe tmerr i paimagjinueshëm”.

Inxhinieri elektrik u deklarua fajtor për vrasjen në një seancë dëgjimore në dhjetor të vitit të kaluar.

Çifti, i cili u takua në një shërbim në kishë dhe u martua në vitin 1968, kishte katër fëmijë.

Në një deklaratë dëshmitari, djali i tij, David Clarke Junior, tha se prindërit e tij gjithmonë kishin debatuar, me babanë e tij që ndonjëherë ishte i dhunshëm ndaj nënës së tij, por ai mendonte se ata ishin “zbutur me moshën”.

You may also like