Anglia drejt hapjes totale më 12 prill

“Përpjekjet dhe durimi i të gjithëve kanë kushtuar dhe Britania tani mund të kalojë në fazën e dytë për të lehtësuar masat kundër pandemisë së koronavirusit”. Kështu deklaroi sot kryeministri Boris Johnson në një konferencë shtypi.
Kryeministri sqaroi se nga 12 prilli, do të hapen baret, parukeritë, dyqanet, palestrat dhe shërbime të tjera (biblioteka, kopshte zoologjike, parqe, etj.)
Dasmat lejohen gjithashtu në prani të 15 të ftuarve, ndërsa drita jeshile jepet për udhëtime brenda Anglisë me kusht që të sigurohet strehim autonom.

Gjobitet kryeministrja e Norvegjisë, theu masat anti-Covid

Policia e Norvegjisë deklaroi se ka gjobitur Kryeministren Erna Solberg për thyerjen e rregullave të distancimit social të Covid-19, kur Read more

Çfarë e bën Dubain “Qytetin e arit”?

Për më shumë se një shekull, tregtarët kanë udhëtuar drejt Dubait në kërkim të erëzave, perlave dhe arit. Me një Read more

Leave a Reply