Horoskopi vjetor/ Parashikimi i PAOLO FOX për vitin 2021

DASHI:

Lajme të shkëlqyera që vijnë veçanërisht në shkurt dhe prill. Në vitin 2020 ajo e Dashit ishte një nga shenjat më të ngacmuara: për fat të mirë, megjithatë, ju kurrë nuk u dorëzuat. Pas dy viteve të vështira, më në fund ka ardhur koha të filloni të mendoni për projekte të reja dhe të krijoni diçka inovative. Viti i ardhshëm do t’i japë hapësirë ​​një rinovimi të rëndësishëm.

DEMI:

Pika e mundshme e kthesës në dashuri. Historitë e muajve të mëparshëm së shpejti mund të bëhen shumë të rëndësishme. Jo vetëm kaq. Me vitin e ri do të duhet t’i kushtoni vëmendje parave, shpenzimeve të padobishme, humbjeve. Do të duhet të shmangni bixhozin dhe mund t’i jepni fund marrëdhënieve të padobishme ose të tepërta. Me pak fjalë, do të kujdeseni për bazat tuaja.

BINJAKËT:

Marrëdhëniet që do të lindin në shkurt do të jenë shumë të rëndësishme dhe intriguese. Kjo është një nga shenjat që në momente me vështirësi të mëdha mund të gjejë rrugën e suksesit. 2021 ka të bëjë me progresin në të gjitha fushat e jetës suaj, përfshirë edhe sferën sentimentale. Jupiteri do të jetë mbështetës dhe do të ndihmojë për rimëkëmbjen.

GAFORRJA:

Në verë do të keni mbështetjen e pakushtëzuar të Jupiterit. Këshilla është të zgjeroni rrethin tuaj të të njohurve. Duhet të kthehen në lojë të dashuruarit. Saturni nuk është më kundër! Shumë janë detyruar të fillojnë nga e para, dhe jo vetëm për shkak të krizës së vazhdueshme shoqërore. Për këtë shenjë, konfirmimi vjen në verë: për t’u rinisur, me më shumë shpresë.

LUANI

Ballafaqimet do të favorizohen sidomos në maj. Dashuria do të kthehet në qendër të vëmendjes që nga prilli. Korriku do të jetë një muaj interesant. Jeni përballur me situata të reja që nga gjysma e dytë e vitit të kaluar. Më mirë të mos hidhni hapa të rrezikshëm, 2021 është një vit i kujdesit; jo për konkurrencë dhe projektet faraonike. Ftesa është të reduktoni gjithçka dhe të demonstroni vendosmëri.

VIRGJËRESHA:

Vitin e ardhshëm, takimet do të rezultojnë shumë interesante. Ka nga ata që do të jenë në gjendje të bëjnë hapin e madh. Do të keni në favor Plutonin dhe Venusin. Do të duhet të vazhdoni rrugën e nisur tashmë, në muajt e fundit të vitit 2020, por në verë do të duhet të largoni disa dyshime për dashurinë.

PESHORJA:

Venusi do të kthehet për të mbrojtur ndjenjat në vitin 2021. Emocione të rëndësishme rreth muajit maj. Një periudhë e pezullt po përfundon, në të cilën ishte e nevojshme që të ndryshoni detyrat, rolet, oraret. 2021 sjell stabilitet, konfirmim dhe vendosmëri.

AKREPI:

Vit pozitiv falë pozicioneve të favorshme të Hënës, Jupiterit dhe Diellit. Këta yje do të zgjojnë emocione të fjetura. Në shkurt, do të jetë e vështirë të mbani nervat. Në vitin 2021, të lindurit nën këtë shenjë do të zhvillojnë një rebelim të fortë që duhet të administrohet me shumë kujdes. Ndryshime të mundshme në punë.

SHIGJETARI:

Në 2021 do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe interesantë. Kujdes nga qershori, një muaj kaotik. Një vend pune do të rikonfirmohet në korrik. Shumë projekte që janë bllokuar muajt e fundit do të rifillojnë dhe do të ketë mundësi të reja edhe në nivelin sentimental. Kreativiteti është rikthyer!

BRICJAPI:

Disa çifte do të ndahen në shtator. Në 2021 do të duhet të jeni më të mençur se sa pritet. Historitë do të jenë më të rëndësishme në gusht. Vitet e krizës shërbejnë gjithashtu për të zhvilluar një vetëdije të thellë për veten: do të ketë afirmime dhe pëlqime, projekte të rëndësishme.

UJORI:

Beqarët do të dëshirojnë dashuri transgresive. Ditë konfliktuale sidomos në prill. Jeni një shenjë revolucionare! Dëshira për të ndryshuar jetën tuaj është e fortë dhe vjen nevoja për të gjetur një mënyrë jetese të re: nga fati apo zgjedhja, ju nuk duhet të keni frikë të ndryshoni shumë pika referimi.

PESHQIT:

Do të ketë disa fundjava interesante sidomos në qershor. Periudhë pjellore falë ndikimit të Jupiterit. Fillon një periudhë dy vjeçare me forcë të madhe, jo pa kënaqësi. 2021 është viti i rikthimit tuaj në lojë. Edhe pas një ndarje të kohëve të fundit.

Leave a Reply