Pse Lëvizja BESA nuk festoi mbrëmë dhe aktivistët e saj u zhdukën?

Edhe pse koalicioni “Mundemi” ku bënte pjesë edhe Lëvizja BESA fitoi Zgjedhjet parlamentare dhe gati sigurt do të qeverisin 4 vite poashtu edhe Lëvizja BESA fitoi 4 deputet nga ky koalicion mirëpo mbrëmë ata nuk festuan fitoren dhe u “zhdukën” edhe nga Facebooku. A e dini pse?

Lëvizja BESA ka pësuar rezultat katastrofal në këto zgjedhje. Edhe pse i kishin premtuar Zaevit 35 mijë vota ata nuk i kanë dhënë më shumë se 7-8 vota. As Zoran Zaevi nuk i thiri të festojonë mbrëm dhe as përmendi emrin e tyre. Edhe deputetët e nxjerë nga kjo parti janë pa meritë prandaj numri i deputetëve shqiptarë këtë rradhë është rritur pasi maqedonasit kanë votuar LSDM-në dhe në krah të tyre BESA i fitoi 4 deputet.

Grupacioni i Lëvizjes BESA na doli mashtrues dinak të paparë. Kur bënën koalicion Aleanca dhe Alternativa ata i ofruan Besës 2 deputet pasi sipas sondazheve aq e meritonte, populli nuk besonte por besonte në mashtrimet e grupacionit të Lëvizjes BESA. Tani u pa qartë se Aleanca dhe Alternativa kanë patur të drejtë, trashigimtarët e vërtetë të Lëvizjes BESA janë anëtarët e Alternativës.

Po të kishte pranuar grupacioni i Lëvizjes BESA të ketë 2 deputet në koalicionin me Aleancën dhe ALternativën ata sot do ishin fitues të Zgjedhjeve por ja mashtruesve u doli fytyra. Grupacioni BESA i Bilall Kasamit u tregua karierist dhe profiter. Ata madje vodhën edhe paratë ( dhjetra e dhjetra mijë euro ) që LSDM u’a dha për t’u reklamuar në portalet shqiptare. I morën për portalet e veta anonime të hapura enkas për të përfituar reklama ( pa ndikim në opinion ), na mashtruan edhe neve portaleve…SHQIPMEDIA

Shaholli: Përse gënjen Ali Ahmeti?

Opinion nga Medai Shaholli Kryeintegristi Ali Ahmeti duke folur sot për 5 Majin ditën e dëshmorëve, ai kujtoi edhe Marrëveshjen Read more

Bumerangu i një votimi!

Opinion nga Medai Shaholli Dy vjet kanë kaluar qëkurse  partitë politike shqiptare papërjashtim kanë votuar pahezitim pro nrdryshimeve kushtetuese të Read more

Leave a Reply