Zyrtare, Egzon Belica mbyll aventurën e tij te Partizani!

by admin
Spread the love

Egzon Belica dhe Partizani janë ndarë edhe përfundimisht. Mbrojtësi strugan dhe klubi nga kryeqendra shqiptare kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën, me ç’rast drejtuesit e Partizanit kishin shfrytëzuar rastin për të falënderuar Belicën për kontributin e tij të dhënë me fanellën e kuqe për gjatë këtyre viteve.


 Egzon Belica i Partizanit i bashkohet Shkëndijës!?


Belica “Demave të Kuq” iu bashkua janarin e vitit 2018-të, dhe brenda këtyre 4 viteve e gjysmë, i njëjti me fanellën e kuqe kishte zhvilluar plotë 180 ndeshje, përfshirë këtu edhe dy ndeshjet e këtij edicioni në kuadër të Ligës së Konferencës.

Belica te Partizani ishte transferuar si agjent i lirë, ndërsa për shpejtë kohë ai u shndërrua në një titullar të padiskutueshëm, e ku si rjedhojë arriti edhe deri te shiriti i kapitenit.

Njoftimi i Klubit të Partizanit për ndarjen me Belicën:

𝐙𝐘𝐑𝐓𝐀𝐑𝐄

🗣️FK Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me lojtarin Egzon Belica. Mbrojtësi dhe klubi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën mes palëve.

FK Partizani falënderon Egzon Belicën për kontributin e dhënë me fanelën e kuqe, duke i uruar njëkohësisht shumë suksese në karrierën e tij sportive.

You may also like