ZYRTARE: Dani Alves rikthehet te Barcelona

by admin
Spread the love

Dani Alves edhe zyrtarisht tashmë është rikthyer tek Barcelona.

Lajmin e ka bërë të ditur vet faqja zyrtare e klubit spanjoll në ‘Twitter’, duke e konfirmuar transferimin e tij.

Mbrojtësi brazilian kthehet në Barcelona pasi ka luajtur më parë për ekipin nga 2008/09 deri në 2015/16

“Barcelona dhe Dani Alves kanë arritur një marrëveshje në parim që lojtari t’i bashkohet ekipit të parë të futbollit për pjesën e mbetur të sezonit aktual. Braziliani do t’i bashkohet stërvitjeve nga java e ardhshme, por nuk do të mund të luajë deri në janar”, thuhet në faqen zyrtare të klubit spanjoll.

Klubi do të njoftojë detajet e plota në prezantimin e tij zyrtar si lojtar i ri i FC Barcelona.

Dani Alves erdhi te Barça në verën e vitit 2008 pas pesë sezoneve të shkëlqyera në Sevilla. Në kryeqytetin katalanas, ai e bëri të tijin mbrojtësin e djathtë gjatë tetë sezoneve, duke bërë 391 paraqitje zyrtare dhe duke shënuar 23 gola.

Lajme interesante

You may also like