Zbulohet një artikull për Leonora Jakupin në moshën 15-vjeçare

by admin
Spread the love

Leonora Jakupi është padyshim nga femrat më të bukura të skenës muzikore shqiptare.

Krahas sukseseve në muzikë bukuroshja njihet edhe për stilin dhe paraqitjet plot class jo vetëm në skenë por edhe në daljet e përditshme.

Artistja nga qyteti i Skënderajt karrierën e ka filluar që në moshën 15-vjeçare me pjesëmarrjen e saj në festivalin “Zëri i Drenicës”.

Pikërisht për këtë paraqitje atë kohë revista Kosovarja kishte publikuar një artikull ku tregonte më shumë për këngëtaren e re, të cilën e prezantoi për publikun.

Me shumë gjasë ky artikull ku publikohet edhe një fotografi e Leonorës, e cila duket një yll, është i pari që është shkruar për të për t’i lënë radhën qindra mijërave dhe sot si ndër më të komentuarat.

Ndryshe Leonora së shpejti do të vijë me projektin e saj më të ri muzikor për të cilin tashmë ka filluar punën.


Lajme interesante

You may also like