Vritet me armë zjarri sulmuesi 22-vjeçar, reagon klubi francez

by admin
Spread the love

Klubi francez i Aubagne (National 2 ose liga e katërt), në zi për vdekjen e sulmuesit 22-vjeçar, Adeln Santana Mendy, i vrarë me armë zjarri natën mes të premtes dhe të shtunës në lagjen e 14-të të Marsejës.

Futbollisti i ri francez ishte formuar për një kohë të caktuar në qendrën stërvitore të Olympique Marseille, përpara se të kalonte në Angli, dhe më pas në Côte Bleue, Marignane-Gignac dhe Aubagne verën e kaluar. “Ai do të lërë një boshllëk të madh dhe do të mbetet përgjithmonë njëri prej nesh. Të gjitha mendimet dhe ngushëllimet tona shkojnë për familjen e tij”, reagoi Aubagne në rrjetet sociale./ Shqip


Top Channel

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like