VIDEO/ PSG triumfon në “Klasiken e Francës”, dy gola nga Vitinja dhe Ramos mjaftojnë për të kapitulluar Marsejën

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

 

PSG fiton kundër Marsejës me shifrat 2-0, në “Velodrom”. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 27-të, të Ligue 1. Dy gola në pjesën e dytë, i mjaftuan kampionëve në fuqi të Francës që të merrnin 3 pikët e radhës në kampionat, për ta shijon edhe më shumë nëse kundërshtari është pikërisht Marseja.

Ndeshje me plot tension, ku nuk munguan as kartonët. Pikërisht në pjesën e parë, Parisi u “zverdh” totalisht pasi mori 4 të tillë, pa harruar edhe një të kuq të marrë nga Beraldo, duke detyruar skuadrën e tij të luante pjesën më të madhe të ndeshjes me 10 lojtarë.

Tashmë me këtë fitore, PSG shkon në kuotën e 62 pikëve, 12 më shumë se sa vendi i dytë, që i takon Brestit. Për sa i përket Marsejës, ndodhet në vendin e shtatë me 39 pikë, dhe është akoma në luftë për Kupat e Europës.

REZULTATI  MARSEJË-PSG 0-2

Vitinja 54′, Gonçalo Ramos 85′

Goli i Vitinjës (VIDEO)

Goli i Veretut i anuluar për pozicion jashtë loje (VIDEO)

Momenti i zëvendësimit të Mbape (VIDEO)

Goli i Gonçalo Ramos (VIDEO)

Formacionet:

PSG (4-3-3) : Donaruma – Hakimi, Danilo, Beraldo, Hernandez – Fabian Ruiz, Vitinja, Zaier-Emeri – Dembele, Kolo Muani, Mbape | Trajner: Luis Enrike

Marsejë (4-2-3-1) : Pau Lopez – Garsia, Mbemba, Balerdi, Merlin – Kondobia, Veretout – Hari, Ndiaje, Henrike – Aubumejang | Trajner: Luis Gaset

bandicam 2024-03-31 20-17-04-781

PANORAMASPORT.AL

 

You may also like