VIDEO/ Interi rigjen buzëqeshjen me nga një gol në secilën pjesë, zikaltrit mundin Empolin për t’u kthyer +14

Interi është kthyer përsëri te fitoret në Serinë A, teksa ka mundur me shifrat 2-0 Empolin që lufton për mbijetesë, duke u shkëputur përsëri 14 pikë nga Milani i vendit të dytë.

Ndeshja filloi mirë me Interin që gjeti shpejt golin me anë të Dimarkos, si gjithmonë një nga lojtarët më në formë të skuadrës së Inzagit në këtë sezon. Por më pas erhhën një seri rastesh të humbura, që i dha disi iniciativën miqve që nuk ngurruan të shfaqeshin rrezikshëm para portës së Auderos.

Ndryshimi i Inzagit në minutat të fundit të ndeshjes vulosën faktin e takimit pasi skuadra e gjallëruar me hyrjen në fushë të Asllanit, Karlos Augustos, Dumfirs e Sançez. Dy të fundit kombinuan mes tyre me kilianin i cili çoi topin në rrjetë për të vulosur fitoren 2-0.

INTER-EMPOLI 2-0
6′ Dimarko, 81′ Sançez