VIDEO/ Gjashtë gola në ndeshjen e parë të vitit 2024 në Premier Ligë, Liverpuli hedh “K.O” Njukasëllin dhe vijon marshimin

by admin
Spread the love

Plot 6 gola prodhoi dueli i parë i vitit 2024 në Premier Ligë mes Liverpulit dhe Njukasëllit që përfundoi me shifrat 4-2. Të besuarit e Jyrgen Klop falë këtij triumfi kanë vijuar marshimin në krye të renditjes duke hedhur “K.O”, bardhezinjtë e trajnerit Houe që tashmë janë zhytur në krizë. 

 

Një përballje kjo tepër emocionuese ku u bë protagonist edhe VAR-i me dy gola të anuluara si dhe në minutën e 22-të, Salah shpërdoroi një 11-metërsh.  

Egjiptiani gjithsesi e korigjoi shënjestrën në vijim duke realizuar dopietë golash në minutat 49 dhe 86-të, ndërkohë që Xhons dhe Gakpo ishin autorët e dy golave të tjerë për Liverpulin.  

sALAHHHH

Për Njukasëllin shënuan Isak dhe Botman në minutat 54 dhe 81. Në sfidat e radhës, Liverpuli do të luajë më 21 janar në transfertë ndaj Burnemuth, ndërkohë që Njukasëll pret Mançester Sitin më 13 janar.

RENDITJA 

FT: LIVERPUL-NJUKASËLL 4-2

Salah 49′ 86′ (P), Xhons 74′, Gakpo 78′ / Isak 54′, Botman 81′

RASTET: 

GOLI I KATËRT I LIVERPULIT REALIZUAR NGA SALAH: (VIDEO)

GOLI I DYTË I NJUKASËLL REALIZUAR NGA BOTMAN: (VIDEO)

GOLI I TRETË I LIVERPULIT REALIZUAR NGA GAPKO: (VIDEO)

GOLI I DYTË I LIVERPULIT REALIZUAR NGA XHONS: (VIDEO)

GOLI I REALIZUAR NGA ISAK: (VIDEO) 

GOLI I MOMO SALAH: (VIDEO)

GOLI I BURN I ANULUAR NGA VAR: (VIDEO)

PENALLTIA E HUMBUR NGA MOMO SALAH: (VIDEO)

PENALLTIA E FITUAR NGA LUIZ DIAZ: (VIDEO)

GOLI I LUIZ DIAZ I ANULUAR ME VAR: (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE: 

FORMACIONET ZYRTARE

PANORAMASPORT.AL

You may also like