Urgjencë shëndetësore në “Gewiss Stadium”, shtyhet ndeshja Atalanta-Fiorentina

by admin
Spread the love

Shtyhet sfida mes Atalantës dhe Fiorentinës, e planifikuar për të nisur në orën 18:00 të së dielës në “Gewiss Stadium” të Firences.

Shkak është bërë nëj problem i rëndë shëndetësor i Drejtorit Sportiv të Fiorentinës, Joe Barone, i cili është transportuar me urgjencë me helikopter nga stadiumi për në spitalin San Raffaele të Milanos.

Paniku dhe tronditja te futbollistët, sidomos ata të Fiorentinës, kanë bërë që Liga e Serisë A të dalë me një komunikatë zyrtare, ku njofton se është vendosur që ndeshja e sotme të shtyhet për në një tjetër datë.

Ndërkohë nuk ka ende të dhëna mbi gjendjen shëndetësore të Joe Barones,  i cili vijon të jetë i shtruar në klinikën e njohur të Milanos.

 


Top Channel

You may also like